ENFORMATİK BÖLÜMÜ DERSLİKLERİNİ KULLANACAKLAR

Öncelik hakkı: Dersliklerde öncelik hakkı Enformatik Bölümüne aittir. Diğer bölümlerin öncelikle derslik 3 ve derslik 4'ü tercih etmeleri gerekmektedir.

Ders Bitimi: Lütfen ders bitimde öğrencilerinizin bilgisayarları kapatmasını sağlayınız.

Sisteme kayıt durumu: Yazılımdaki talepler her dönem final haftası sıfırlanır ve sonraki dönem için kayda açılır. Dönemler Güz, bahar ve yaz olarak 3 dönem şeklinde değerlendirilir. Yaz dönemi ikinci öğretime kapalıdır.

Derslik açılışı ve kapanışı: Ders başlangıcında görevli dersliği açacak ve ders bitiminde kapayacaktır. Ders bitiminde görevliye dersinizin bittiğini belirtiniz.

Sınıf kontrol programı: Ders bitiminde sınıf kontrol programını kullanarak tüm bilgisayarları kapatınız ya da öğrencilerin çalıştıkları bilgisayarı kapamasını sağlayınız. Gerekiyorsa sınıf kontrol programı hakkında Enformatik bölümü öğretim elemanlarından bilgi alınız.

Sınıf Düzeni: Öğrencilerin çıkışlarda sınıfı düzenli bırakmasını sağlayınız.

Programlar: Dersliklere yüklenmesini istediğiniz programları dersler başlamadan en az 2 hafta önce Enformatik Bölümüne lisansları ile birlikte iletiniz. Lisans gerektirmeyen yazılımların kurulum dosyasını temin etmeniz yeterli olacaktır.

İletişim: Her türlü sorun için Enformatik bölüm sekreterliğine başvurunuz.

·    Dâhili Telefon: 1970

·    İleti: enfbolsek [at] gantep.edu.tr

Finallerde derslik kullanımı: Finallerde derslik kullanabilmek için yukardaki iletişim adresinden “gün, saat, ders, öğretim elemanı, derslik sayısı” bilgileri ile rezervasyon yaptırınız. Başvurularınız http://enformatik.gantep.edu.tr adresinde duyurular bölümünde listelenecektir. Lütfen bu listeyi kontrol ediniz.